Jdi na obsah Jdi na menu

16.10. BÝT - MEDITOVAT - MALOVAT

 

Vydejme se společně na cestu z těla do hlavy, z hlavy na papír a zpět.

Odhalte, co se skrývá za oponou – cesta do vlastního nitra, propojení prožitků v těle a v duši, otevřete cestu emocím schovaným ve vašem těle, dostaňte to ven – skrze tanec, pohyb, cvičení a s pomocí barev a tvoření.  Chcete vidět, co se ve vás skrývá? Neduste to uvnitř, dostaňte to ven!img_8862aa.jpg

Bioenergetické cviky vám pomohou otevřít emoce z vašeho těla, uvědomit si je a zpracovat je pomocí výtvarné tvorby, nahlédnout a otevřít se dalším prožitkům.

Originální a jedinečné propojení bioenergetického cvičení a kreativních technik - pro relaxaci, uvolnění, povzbuzení vlastní tvořivosti a rozproudění vnitřní síly.

Tyto techniky obcházejí logiku a otevírají porozumění sám sobě. Umožní vám vystoupit ze zaběhlých stereotypů.

Seminář je určen především pro ty, kteří

  • se rádi hýbou - při bioenergetickém cvičení se nezapotíte, ale vytřesete z těla stresy a všechno to, co vás tíží a brzdí
  • mají chuť si hrát s barvami a výtvarnými technikami - jde o radost z tvorby, aktivity, uvolnění se a možná i otevření náhledu na schované části své duše
  • chtějí podpořit svoji tvořivost a kreativitu

 

Bioenergetické cvičení vychází z práce amerického lékaře a psychoterapeuta Alexandera Lowena. Pomocí tohoto cvičení je možné uvolnit chronické svalové napětí, svalový krunýř a aktivovat energetické procesy. Cvičení vedou k odstraňování zábran spontánního vyjadřování pocitů a emocí. Tento proces směřuje k obnovení pozornosti k našemu vnitřnímu prožívání, umožňuje hlubší osobní porozumění a pomáhá objevit vlastní životní energii, nabýt přirozenou pohyblivost a emoční prožívání.

 

Arteterapie je využití umění (v užším slova smyslu výtvarné tvorby) k léčbě a /nebo, obohacení osobnosti; artefiletika používá metody arteterapie v osobnostním růstu, vzdělávání, výchově. Cílem arteterapie i artefiletiky není vytvoření uměleckého díla, ale rozvoj nebo léčba osobnosti skrze vlastní tvorbu.

 

Co si ze semináře odnesete?

  • tipy na cviky na zbavení stresu
  • nový náhled na sebe - výtvarné tvoření pomůže objevit dosud nepoznané části sebe
  • nové výtvarné postupy pro vlastní tvorbu

 

Jak bude seminář probíhat?

Sejdeme se v příjemném a bezpečném prostoru podobném útulnému obýváku. Po úvodním přivítání se rozhýbeme, pomocí výtvarných technik přeneseme zážitek ze cvičení na papír. Součástí bude také relaxace, dynamičtější část, reflexe prožitků. K dispozici bude voda, čaj a výtvarné potřeby.

Po setkání je možné ještě strávit chvíli času na zahradě a nechat prožitek doznít.

 

Představení lektorek:

Jana Juřicová – Bodyterapeutka

Ve své práci se zabývám psychoterapií a bodyterapií. Nabízím semináře bioenergetického cvičení a individuální setkání.

V rámci semináře vás budu provázet a pomáhat získat lepší kontakt s vlastním tělem a tím obnovit přístup k informacím v něm uloženým, porozumět jim, zpracovat je. Tělo vnímám jako místo uložení životní zkušenosti. Dává nám také možnost zpracování nebo rozvoje této osobní zkušenosti.

Budu vás provázet a podporovat ve vnímání těla a zpracovat odezvu těla nejen niterně, ale převést do slov. Vycházím z předpokladu, že tak jak je zkušenost ukotvena v těle, tak se projevuje i v realitě.

Na semináři budu vycházet především z bioenergetického cvičení a jednoduchých technik biodynamické psychoterapie.

 

Zuzana Klímová Vaňková - lektorka

Zabývám se arteterapií, meditačními technikami a uměním učit i učit se.

Od dětství mě fascinují dobrodružné cesty, tajemné zahrady a obrazy. Miluju pohyb, cestování a míchání barev. Mám ráda lidi a jejich příběhy, vášně a cesty a fascinuje mě práce s nimi, ať už v roli průvodce, lektora nebo facilitátora… Dlouhodobě se věnuji meditacím, zajímám se o pohyb a rozvoj kreativity a propojení všech těchto aktivit. Přináší mi to prohloubení vlastní životní zkušenosti a radosti ze života.

Podpořím vás při kreativním vyjádření vašich pocitů a prožitků při semináři tak, abyste necítili úzkost jako při školní výtvarce, ale radost a svobodu z tvoření a vlastního projevu.

 

Termín: 16.10.2018 od 17:00 do 21:00 hod

Seminář proběhne v centru Strom setkávání, Nová 99, Písek

Přijďte alespoň 5 minut před začátkem a přineste si pohodlné oblečení

Cena semináře je 400 Kč při platbě předem nebo 500 Kč na místě

Přihlášku najdete zde.

Co s sebou: karimatku, pohodlné oblečení, tenkou deku, šátek na oči. Cvičí se bez bot.

Na místě bude k dispozici čaj, voda, výtvarné potřeby.