Jdi na obsah Jdi na menu

12.2. Únor bílý, pole sílí ... všichni šílí

12. 2. 2018

 

Srdečně vás zveme na seminář

 

Únor bílý, pole sílí… všichni šílí

 

Pojďme se naladit na energii tohoto měsíce, na symbolický předěl z rozverného veselí a oslavy bláznovství do období půstu, usebrání, regenerace sil. Nejdřív si vychutnáme uvolnění zábran, radost, masopustní veselí a oslavíme svobodu a bláznovství, poté odložíme masky a otevřeme své vnímání tichu a obnově sil. Toto vše s pomocí bioenergetického cvičení, meditace a výtvarných technik.

Tímto vás provedou dvě talentované, vtipné, okouzlující, inteligentní, nádherné a poněkud šílené ženy Jana Juřicová a Zuzana Klímová Vaňková.masopust-roztoky.jpg

 

Téměř přesně na polovinu letošního února (konkrétně tedy 13.2.) vychází konec masopustu, tedy symbolický předěl z masopustních hodů, veselic a radovánek do klidného, rozjímavého postního období před velikonocemi. Masopust je období veselí od tří králů do konce masopustu, masopustního úterý. Začínáme vyhlížet konec zimy, konají se zabíjačky, oslavy, maškarní průvody. Ve veselí masek i v jejich typech jsou skryty původní symboly a úkony prosperitní a plodonosné magie. Tradice bujarého veselí s jídlem, pitím a skotačením v převlecích a maskách má totiž dlouhou historii. V březnu (což byl původně začátek římského roku) se v antice konaly bakchanálie k poctě boha Bakcha (Dionýsa), boha vína  a původně i plodnosti. Keltové v předvečer prvního února oslavovali Imbolc, patřící mezi 4 nejvýznamnější keltské oslavy roku. Vázaly se k němu očistné obřady ohněm a vodou a slavil se na počest obnovující se Brigit, bohyně plodivých sil, posvátného ohně, ale také smrti. Brigit - matka země, byla přes zimu stařena, ale s jarem se proměňovala v mladou panenskou bohyni.

 

Představení lektorek:

Jana Juřicová – Bodyterapeutka

Ve své práci se zabývám psychoterapií a bodyterapií. Nabízím semináře bioenergetického cvičení a individuální setkání.

V rámci semináře vás budu provázet a pomáhat získat lepší kontakt s vlastním tělem a tím obnovit přístup k informacím v něm uloženým, porozumět jim, zpracovat je. Tělo vnímám jako místo uložení životní zkušenosti. Dává nám také možnost zpracování nebo rozvoje této osobní zkušenosti.

Budu vás provázet a podporovat ve vnímání těla a zpracovat odezvu těla nejen niterně, ale převést do slov. Vycházím z předpokladu, že tak jak je zkušenost ukotvena v těle, tak se projevuje i v realitě.

Na semináři budu vycházet především z bioenergetického cvičení a jednoduchých technik biodynamické psychoterapie.

 

Zuzana Klímová Vaňková - lektorka

Od dětství mě fascinují dobrodružné cesty, tajemné zahrady a obrazy. Miluju pohyb, cestování a míchání barev. Mám ráda lidi a jejich příběhy, vášně a cesty a fascinuje mě práce s nimi, a ať už jako průvodce, lektor nebo facilitátor… ráda poznávám nové lidi a jejich osudy, i objevuji jiné kultury a země. Zajímám se o meditace, pohyb a rozvoj kreativity a propojení všech těchto částí pro prohloubení vlastní zkušenosti a radosti ze života. Podpořím vás při kreativním vyjádření vašich pocitů a prožitků při semináři, tak abyste necítili úzkost jako při školní výtvarce, ale radost a svobodu z tvoření a vlastního projevu.

Vycházím z artefiletických postupů a meditačních technik.

 

Praktické informace:

Termín: 12.2.2018 - 9 - 13 hod

Místo: Studio Léčím sebe - Koněvova ul. Praha 3

Cena: 500 Kč nebo je možné přihlásit se na celý cyklus za zvýhodněnou cenu 4 + 1 zdarma (2 000 Kč), celý cyklus zahrnuje tyto semináře: 12.2. - Únor bílý, pole sílí - všichni šílí; 8.3. - Uctění země a zasetí nového; 5.4. - Smrt a znovuzrození; 27.4. - Zapálení očistného ohně na ochranu před démony; 14.5. - Rozkvetu láskou

Rezervace: Místo si prosím rezervujte pomocí tohoto formuláře. Přihláška je platná po uhrazení ceny semináře.

Co s sebou: karimatku, oblečení, tenkou deku

Na místě bude k dispozici bude čaj, voda, výtvarné potřeby.