Jdi na obsah Jdi na menu

Probuzení z jarní únavy

6. 4. 2019

spring-276014_1280.jpg

Zveme vás na opakování semináře, který vás nastartuje díky bioenergetice a výtvarnému tvoření!

 

Už jste se probudili do nového začátku? Už vaše nápady klíčí, nebo zatím váháte, rozhodujete se, co zasadit, do čeho vložit svoji sílu? Ještě setrváváte v zimním útlumu, poklidu a nehybnosti, marně hledáte energii a sílu, která z vašeho srdce přejde do vašich rukou a do záměrů, kterým chcete dát život?

Pojďme spojit svoji sílu a společně rozvířit vnitřní energii tak, aby plynule proudila, jako svěží jarní vánek, bez zábran, jako jarní voda v řece, která svým silným proudem překonává překážky a směřuje ke svému cíli. Soustředěně a klidně. Vytrvale a s radostí.

Přes zklidnění mysli, tanec, pohyb a barvy pomalu zažehneme jiskru a necháme vnitřní energii volně cirkulovat, plynout, necháme se nést, abychom plně využívali svoji kreativitu, činorodost a tvořivou sílu.

Pro koho je seminář určen?

Především pro ty, kteří mají zájem o:

  • probuzení po dlouhé zimě a zbavení se jarní únavy,
  • rozvinutí svojí tvořivosti a kreativity,
  • rozhýbání se (při bioenergetickém cvičení se nezapotíte, ale vytřesete z těla stresy a všechno, co vás tíží a brzdí),
  • hrátky s barvami a výtvarnými technikami (jde o radost z tvorby, aktivity, uvolnění se a otevření nových úhlů pohledu na sebe sama, náhledu na schované části své duše).

Jak seminář hodnotí účastníci?

“Uvolnila jsem se, odpočinula si… a přitom mě to i překvapivě nakoplo:-) Tolik jsem to potřebovala! Díky!”

“Děkuju. Byla to zábava a taky impulz, přijdu zase za rok!”

“Konečně jsem “vzhůru”! Díky! Tanec i “třesení” mi vlilo energii do žil.”

“Bála jsem se té výtvarné části - to jde obvykle mimo mě - ale bylo to snadné a zábavné, mám ze sebe radost, fakt jsem si to překvapivě užila…”

Co si ze semináře odnesete?

  • nově probuzenou energii a elán
  • tipy na to, jak se pohybem uvolnit a zbavit stresu   
  • překonání zábran a objevení radosti z vlastního tvoření

Jak bude seminář probíhat?

Sejdeme se v příjemném a bezpečném prostoru. Během dne se budou střídat různé techniky tak, abychom dosáhli rovnováhy mezi vnitřním a vnějším prostorem, mezi naším tělem a duší, mezi klidem a divokostí… Dynamické části naplněné tancem a pohybem se budou střídat s poklidnějšími aktivitami, tvořením, meditací, sdílením prožitků. Čeká na vás originální a jedinečné propojení bioenergetického cvičení a artefiletiky.

Bioenergetické cvičení vychází z práce amerického lékaře a psychoterapeuta Alexandera Lowena. Pomocí tohoto cvičení je možné uvolnit chronické svalové napětí, svalový krunýř a aktivovat energetické procesy. Cvičení vedou k odstraňování zábran spontánního vyjadřování pocitů a emocí. Tento proces směřuje k obnovení pozornosti k našemu vnitřnímu prožívání, umožňuje hlubší osobní porozumění a pomáhá objevit vlastní životní energii, nabýt přirozenou pohyblivost a emoční prožívání.

Artefiletika je využití výtvarné tvorby k obohacení osobnosti, osobnostnímu růstu, vzdělávání, relaxaci. Cílem není vytvoření uměleckého díla, ale rozvoj nebo léčba osobnosti skrze vlastní tvorbu, případně práci s uměleckým dílem. Při artefiletice se používají různé výtvarné techniky - zejména malba, kresba, tvorba koláží, plastik, modelování… Důležitá je interakce mezi členy skupiny, vzájemné obohacení a podněty při tvorbě i reflexi vytvořených prací. Je jen na účastnících, jak se otevřou, co se rozhodnou sdílet se členy skupiny, jak hluboko do své duše se rozhodnou nahlédnout. Nejsou potřeba žádné výtvarné dovednosti, znalosti, “talent”. Aktivity jsou nastaveny tak, aby je plně zvládli všichni účastníci bez rozdílu zkušeností s výtvarnou činností nebo vzdělání.

 

Kdo vás bude seminářem provázet?

Jana Juřicová a Zuzana Klímová Vaňková. Pokud se o nás chcete dozvědět více, informace najdete v následujících odstavcích nebo na našich webových stránkách.

Mgr. Jana Juřicová – Bodyterapeutka

Ve své práci se zabývám psychoterapií a bodyterapií. Nabízím semináře bioenergetického cvičení a individuální setkání.

V rámci semináře vás budu provázet a pomáhat získat lepší kontakt s vlastním tělem a tím obnovit přístup k informacím v něm uloženým, porozumět jim, zpracovat je. Tělo vnímám jako místo uložení životní zkušenosti. Dává nám také možnost zpracování nebo rozvoje této osobní zkušenosti.

Budu vás provázet a podporovat ve vnímání těla a zpracovat odezvu těla nejen niterně, ale převést do slov. Vycházím z předpokladu, že tak jak je zkušenost ukotvena v těle, tak se projevuje i v realitě.

Na semináři budu vycházet především z bioenergetického cvičení a jednoduchých technik biodynamické bodypsychoterapie.

 

Mgr. Zuzana Klímová Vaňková - lektorka (www.nabarevnevlne.cz)

Zabývám se artefiletikou, meditačními technikami, uměním učit i učit se a tréninkem paměti.

Pracuji se skupinami všech věkových kategorií. Účastníky svých seminářů podporuji při kreativním vyjádření pocitů a prožitků při semináři tak, aby necítili úzkost jako při školní výtvarce, ale radost a svobodu z tvoření a vlastního projevu. Moje motto je “S radostí a hravě, v srdci i hlavě.” Z toho vycházím i při seminářích, kdy vedu účastníky k tomu, aby vnímali nejen svoje myšlenky, ale i svoje city, přijímali je a vnímali právě v přítomném okamžiku, Snažím se lidem pomoci k tomu, aby překonali své vnitřní překážky, uvolnili se, našli svoji cestu k tvoření v jakékoli oblasti; zvýšili si sebevědomí i sebeuvědomění.

Od dětství mě fascinují dobrodružné cesty, tajemné zahrady a obrazy. Miluju pohyb, cestování a míchání barev. Mám ráda lidi a jejich příběhy, vášně a cesty a fascinuje mě práce s nimi, ať už v roli průvodce, lektora nebo facilitátora… Dlouhodobě se věnuji meditacím, zajímám se o pohyb a rozvoj kreativity a propojení všech těchto aktivit.

 

Kdy? Kde? Co s sebou?

Kdy: 6. 4. 2019 - 9:30 - 18:00 hod (Přijďte alespoň 10 minut před začátkem. Po dopolední části semináře bude přestávka na oběd (možnost využít některé z restaurací v okolí).

Kde: Centrum Altán, Baranova 31, Praha 3.

Cena: 1000,- Kč při platbě předem, nebo 1200,- Kč při platbě na místě

Přihlášky najdete zde, nebo nám napište e-mail: nabarevnevlne@centrum.cz

Co s sebou: karimatku, pohodlné oblečení, tenkou deku, šátek na oči. Cvičí se bez bot.

Na místě bude k dispozici čaj, voda, výtvarné potřeby.