Jdi na obsah Jdi na menu

O mně

18. 12. 2019

dsc_2616.jpgK psychoterapii a psychologii jsem se dostávala postupně. Nejprve četbou knih, následně v rámci seberozvojových kurzů. Vyzkoušela jsem všechny možné semináře a akce, které byly v tu dobu dostupné. Po pár letech jsem se dostala do fáze, kdy jsem si uvědomila, že potřebuji spíše systematickou práci na sobě s ustálenou skupinou lidí.

Přilákal mě pětiletý psychoterapeutický výcvik zaměřený na práci s tělem vedený Eli Weidenfeldem. Jednalo se o kombinaci metod Biodynamické psychoterapie, doplněné Reichovou vegetoterapií, Focusingem a Biodynamickými masážemi.

Vedle něho jsem absolvovala program celoživotního vzdělávání na Pražské psychoterapeutické fakultě.

Následně jsem vystudovala jednooborou psychologii na filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Přestože jsem poznala řadu technik a směrů, nejvíce mě zaujala práce s tělem: body-psychoterapie.

Zjistila jsem, že řada zapomenutých vzpomínek je stále uložena v našem těle. A že člověk může mít prospěch i když je jednoduše odreaguje na tělesné úrovni a nemusí k tomu přiřazovat obrazy konkrétních vzpomínek. Zároveň tato práce umožnuje dostat se k pocitům, které ani nejsou spojené se vzpomínkou nebo vzpomínka je dokonce úplně zapomenutá.

Vedle toho jsem viděla, že i samotné mluvení může mít prospěch, má ale také své limity. Hodně záleží na způsobu, jakým člověk mluví. Zda jen racionálně z hlavy, a nebo stále v kontaktu s prožíváním, v kontaktu se svým tělem a dechem.

Ve svém seberozvoji pokračuji a zůstala jsem věrná technikám, které pracují s tělem, s dechem, pohyby a doteky. Především se účastním seminářů Bioenergetického cvičení, Holotropního dýchání a Vipassany.

Od roku 2008 nabízím skupinové cvičení, individuální body-psychoterapii a biodynamické masáže. Téměř čtyři roky jsem pracovala v klinické praxi v ordinaci PhDr. Kateřiny Noskové ve Vlašimi.

V současnosti bodypsychoterapii nabízím v Brně.