Jdi na obsah Jdi na menu

O mně

25. 4. 2023

dsc_2616.jpgVe své praxi se věnuji biodynamické bodypsychoterapii. Nabízím také biodynamické masáže a kurzy bioenergetického cvičení. 

Absolvovala jsem pětiletý psychoterapeutický výcvik zaměřený na práci s tělem vedený Eli Weidenfeldem. Jednalo se o kombinaci metod Biodynamické psychoterapie, doplněné Reichovou vegetoterapií, Bioenergetikou, Focusingem a Biodynamickými masážemi.

Vedle něho jsem absolvovala program celoživotního vzdělávání na Pražské psychoterapeutické fakultě.

Následně jsem vystudovala jednooborovou psychologii na filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Díky svému vzdělání i vlastní sebezkušenosti jsem zjistila, že řada zapomenutých vzpomínek je stále uložena v našem těle. A že člověk může mít prospěch i když je jednoduše odreaguje na tělesné úrovni a nemusí k tomu přiřazovat obrazy konkrétních vzpomínek nebo vyprávět přesný popis událostí. Zároveň tato práce umožnuje dostat se k pocitům, které ani nejsou spojené se vzpomínkou nebo vzpomínka je dokonce úplně zapomenutá.

Vedle toho jsem viděla, že i samotné mluvení může mít prospěch, má ale také své limity. Hodně záleží na způsobu, jakým člověk mluví. Zda jen racionálně z hlavy, a nebo stále v kontaktu s prožíváním, v kontaktu se svým tělem a dechem.

Ve svém seberozvoji pokračuji a zůstala jsem věrná technikám, které pracují s tělem, s dechem, pohyby a doteky. Především se účastním seminářů Bioenergetického cvičení, Holotropního dýchání a Vipassany.

Od roku 2008 nabízím skupinové cvičení, individuální body-psychoterapii a biodynamické masáže. Téměř čtyři roky jsem pracovala v klinické praxi v ordinaci PhDr. Kateřiny Noskové ve Vlašimi. Ve Vlašimi jsem také vedla seberozvojovou skupinu zaměřenou na práci s tělem.