Jdi na obsah Jdi na menu

O spánku

5. 4. 2024

 

Srdečně vás zveme na workshop v lektorském tandemu Jana Bartková a Pavla Kubíková. Workshop bude mít teoretickou i praktickou část. Vyslechnete si krátké povídání o spánku a naučíte se praktické metody, které pomáhají zklidnit a přivolat tolik vytoužený spánek.

woman-2197947_640.jpgWorkshop je určený pro všechny, kteří mají různé potíže se spánkem a usínáním. Pro všechny, kteří hledají alternativu k braní hypnotik (prášků na spaní). Ale i pro ty, kteří by si rádi rozšířili své obzory a dozvěděli se něco nového.

První část workshopu povede Jana Bartková. Dozvíte se od ní, co je spánek, jaké jsou fáze spánku, jaké potíže způsobuje nedostatečný a nekvalitní spánek a proč je důležité spát. Společně pojmenujeme, co ruší kvalitní spánek, jak má vypadat ideální prostor pro odpočinek a jak trávit den a večer, abych se ráno probouzel/a odpočatý/á. Teoretické informace budou prokládány praktickými cviky a technikami vycházejícími z bioenergetického cvičení, biodynamické body psychoterapie a budhistických theravádových meditací.

Ve druhé části si s Pavlou Kubíkovou řekneme něco o pohledu jógy a ajurvédy na spánek a spánkovou hygienu. Pavla vás provede závěrečnou cca 30 min hlubokou relaxací, které se říká tzv. jógový spánek (jóga nidra).

Na kurzu tedy můžete očekávat trochu cvičení a pohybu, a dále různé způsoby uvolnění a navození vnitřního klidu a pohody.

Z kurzu si odnesete nejen osobní zkušenost, ale připravíme pro vás přehledná skripta, která vám jednotlivé metody připomenou.

 

Praktické informace:

Termín: v pátek 5.4. 2024. Kurz bude od 16.30 do 19.30 hod. Přijít můžete 10 minut před začátkem.

Místo: Centrum Fyziotouch, Palackého nám. 46, Rosice

Co s sebou: pohodlné oblečení na cvičení (raději více vrstev, ať při relaxaci neprochladnete), cvičí se bez bot,  karimatku, polštářek, deku, případně svačinu, tužku a papír na poznámky.

Na místě bude k dispozici voda, čaj, lehké občerstvení.

Cena kurzu: 450 Kč (cena za workshop se hradí dopředu na účet, prosíme o úhradu nejpozději do 2.4.2024. Platbu prosím zasílejte na účet 1015644815/5500, do poznámky uveďte své jméno, v.s. 05042024

V případě, že se nebude moci workshopu zúčastnit, můžete poslat za sebe náhradu nebo nás kontaktujte.

Tel. číslo: 724 766 653 (Pavla Kubíková) nebo 725 686 841 (Jana Bartková)

Rezervace: Místo si prosím rezervujte na https://noona.app/cs/fyziotouchskupinovelekce/book