Zápisník
V této rubrice můžete najít články, které nelze jednoznačně zařadit do záložky bodyterapie ani bioenergetického cvičení. Přesto se týkají psychologie, psychoterapie, seberozvoje a zdravého životního stylu.
Nechtěla jsem tuto záložku přímo nazývat "blog". Mám ráda české výrazy a tak jsem zůstala u českého ekvivalentu tohoto slova.
Články zde jsou různé, taková všehochuť mých nápadů a myšlenek. Postřehů a komentářů.
Snad pro vás budou inspirací a příjemným čtením.
Příspěvky

Mít své místo ve světě
Potřebu místa vnímám v několika rovinách. Každá rovina tohoto tématu má svoji důležitost v různých obdobích života.

Mít všech pět pohromadě
Nabízím praktický návod, jak můžete sami se sebou pracovat a zvládat obtížné životní situace. A navrátit se k vnitřnímu klidu, míru a pohodě.

Sebepéče
Zase na mě vybafla reklama, která mě nabádá, ať o sebe pečuji. Co to vlastně znamená? Opravdu stačí, když použiji jejich kosmetiku?

Hodný a zlý rodič
Jak vychovávat děti? Jak trestat děti? Mají se děti rodičů bát? A jak získat jejich respekt? Nabízím krátkou úvahu nad těmito otázkami.

Plačící a roztomilé
Pláč a roztomilost jsou základní strategie, které dítě využívá ke svému přežití. Když je přehlížíme a nevyslyšíme je, bráníme mu v růstu a zrání.

Naladěný - vyladěný – rozladěný I.
Článek o činnosti a funkci AUTONOMNÍHO NERVOVÉHO SYSTÉMU. Jeho činnost je ovlivňována mírou stresu, vnějšími stresory a schopností odpočívat.

Naladěný - vyladěný – rozladěný II.
V tomto článku se zabývám tím, co je STRES, jak na něj tělo reaguje nebo jak probíhá stresová reakce. Čím je stres škodlivý a jak ovlivňuje metabolismus těla.

První pomoc při psychické nepohodě
Co dělat, když začneme ztrácet naši psychickou pohodu? Doporučuji tři jednoduché techniky, které můžete v takové situaci využít a které vám vrátí klid.

Spánek a usínání
Potížím se spánkem je potřeba věnovat pozornost. Budeme-li je přehlížet, sami sebe oslabujeme. Článek nabízí pár doporučení pro přivolání klidného spánku.